Pracowite Pszczółki to grupa cztero i pięciolatków.

Wychowawcą jest Pani Natalia Świerkocz, a pomocą nauczyciela Pani Karolina Ratajczak.

Grupa liczy 25 dzieci, wśród których jest 10 dziewczynek i 15 chłopców.

Pracowite Pszczółki jak sama nazwa wskazuje pracowicie spędzają czas każdego dnia w przedszkolu. Wspólnie chętnie się uczą zasad zgodnego współżycia w grupie. Starają się być samodzielne i koleżeńskie. Z chęcią uczą się wierszyków, piosenek, rymowanek. Z dużym zaangażowaniem uczestniczą w zajęciach dydaktycznych, zabawach ruchowych, ćwiczeniach gimnastycznych, zajęciach rytmicznych oraz zajęciach z języka angielskiego. Chętni chłopcy i chętne dziewczynki uczestniczą w dodatkowych zajęciach szachowych. Dodatkowe zajęcia z baletu również przyciągnęły nasze chętne pszczółki dziewczynki do uczestnictwa w nich.

Grupa Pracowitych Pszczółek bierze udział w trzy letnim projekcie edukacji przyrodniczej „Przedszkolaki poznają pszczoły”. Dzieci poznają życie pszczół z każdej strony. Liczne wycieczki przyrodnicze w pięknej okolicy przedszkola pozwalają na wnikliwe obserwacje oczywiście w bezpiecznej odległości tych pasjonujących owadów. Pracowite Pszczółki przy przedszkolu stworzyły zakątek dla owadów i wspólnie z rodzicami zbudowały dla nich hotele tzn. budki dla owadów, w których nasi mali przyjaciele mogą bezpiecznie się schronić podczas zimy. Liczne warsztaty, w których dzieci biorą udział z cyklu „Kochajmy Pszczoły-czy to możliwe?” pokazują dzieciom jakie są one niezwykłe i dostarczają wielu cennych wiadomości o owadach.

Dzieci z wielką pasja i zaangażowaniem uczestniczą w zajęciach sensoplastycznych, gdzie mogą doznać wrażeń wielozmysłowych i dotykając, smakując,wąchając poznają świat i uczą się go. Edukacja łączy się z zabawą przez co dzieci zdobywają nowe umiejętności i wiadomości.

Pracowite Pszczółki to wspaniali aktorzy, którzy podczas występów artystycznych z różnych okazji otrzymują wielkie brawa i wspaniałe uśmiechy widowni.

Pracowite Pszczółki to pogodne, radosne, ciekawe świata, zaangażowane, pełne pasji odkrywczych wspaniałe dzieci.

Oddziały w Pyszczynie