🐝Pracowite Pszczółki 🐝wraz z 🐸żabkami🐸 i 🦉sówkami🦉poznają gołębie🕊️.

Dziś w naszym przedszkolu pojawili się niezwykli goście. Hodowca gołębi Pan Waldek Różycki wraz ze swoimi głębiami.

Dzieci poznały cechy charakterystyczne gołębia, miały okazję pogłaskać ptaszka i dowiedzieć się wielu ciekawych życzy o tym wspaniałym i mądrym ptaku.   Wiele tysięcy lat temu człowiek udomowił gołębia skalnego. Później gołębie skalne zaczęły zasiedlać miasta i krzyżować się ze zbiegłymi z hodowli golebiami domowymi. Powstała nowa populacja różnobarwnych gołębi, żyjących w pobliżu siedzib ludzi, dzięki pozostawionym przez nich odpadkom.

Odpowiedni pokarm:

Poza nasionami zbóż gołębie zjadają delikatne części rośliin.

PAMIĘTAJ!

Odpowiednim pokarmem dla gołębi jest pszenica, grube kaszę i czeestwe, drobno pokrojone białe pieczywo. Nigdy nie podawaj im resztek ciast i ciemnego pieczywa, gdyż są one szkodliwe dla ptaków.