„Akcja zdrowo i sportowo – Dzień Pluszowego Misia” – projekt edukacyjny

Dnia 25 listopada 2021r. dzieci z przedszkola w Oborze wzięły udział w projekcie edukacji i aktywizacji ruchowej „Akcja zdrowo i sportowo – Dzień Pluszowego Misia”. W trakcie realizacji projektu przedszkolaki wzbogaciły swoją wiedzę na temat historii powstania pluszowego misia, wykonały kilka ćwiczeń i zabaw ruchowych podczas których poprawiły swoją ogólną sprawność, koordynację ruchową, motorykę dużą oraz motorykę małą. Poza tym dzieci zapoznały się z takimi wartościami jak: uczciwość, sprawiedliwość, przestrzeganie przepisów – „fair play”, a także  zgodne współdziałanie w zespole. Przedszkolaki z zaangażowaniem wykonały również pracę plastyczną „Mój ulubiony miś” techniką orgiami z kółek. Udział w projekcie dostarczył dzieciom wiele radości.