Andrzejki

Dnia 30.11.2022 odbyły się w naszym przedszkolu Andrzejki. Tego dnia dowiedzieliśmy się skąd pochodzi ten zwyczaj i jak wyglądały dawniej zabawy andrzejkowe. Następnie przyszedł czas na andrzejkowe wróżby. Wróżyliśmy sobie z butów, kto pierwszy pojedzie na wspaniałą wycieczkę, poznaliśmy imiona naszych przyszłych małżonków przebijając szpilką serca z imionami. Losowaliśmy kolorowe karteczki, a wylosowany kolor niósł za sobą ostrzeżenie przed wypadkiem, bólem brzucha czy zębów, a kręcąc butelką mogliśmy dowiedzieć się co czeka nas w przyszłości. Czy będziemy artystami, gwiazdą, biznesmenem, podróżnikiem czy naukowcem. Wyczekiwaną przez dzieci wróżbą było lanie wosku przez dziurkę od klucza. Gdy nasze woskowe figury stężały, odgadywaliśmy co przypominają ich cienie, aby poznać naszą przyszłość.