Artykuł na stronie Komendy Powiatowej Policji

Artykuł pochodzi ze strony 

http://www.gniezno.policja.gov.pl

 

POLICJANT Z GNIEŹNIEŃSKIEJ DROGÓWKI Z WIZYTĄ W PRZEDSZKOLU

Policjanci z gnieźnieńskiej policji od zawsze dbają o bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Tym razem podczas pobytu w Bajkowym Przedszkolu w Pyszczynie funkcjonariusz opowiedział przedszkolakom o tym, co odróżnia policjanta ruchu drogowego od innych funkcjonariuszy, oraz czym zajmują się policjanci pracujący na co dzień w białych czapkach.

 

Na zaproszenie dyrekcji przedszkola sierż. Bartosz Wojciechowski – policjant Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadził zajęcia edukacyjne z dziećmi. Podczas spotkania przedszkolaki dowiedziały się o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach. Poznały w praktyce właściwości elementów odblaskowych i przekonały się, jak ważne jest ich używanie. Policjant tłumaczył najmłodszym jak zachowywać się w drodze, aby bezpiecznie dotrzeć do domu z przedszkola lub placu zabaw. Na zakończenie milusińscy otrzymali elementy odblaskowe.