Budowa nowego przedszkola

Z dniem 1 lutego 2016r. rozpoczęła się budowa nowego przedszkola.

Oto pierwsze zdjęcia, na których widać fundamenty.

Od połowy marca można już zobaczyć mury przedszkola.

 

14 kwietnia 2016r. nastąpiło wkopanie kamienia węgielnego pod budowę przedszkola. Ksiądz tutejszej parafii Paweł Gronowski poświęcił budowę. Przedszkolaki wraz z paniami przybyły z transparentem, by uczcić to wyjątkowe wydarzenie. Przygotowaliśmy informację do kapsuły czasu. Przedszkolaki były bardzo dumne z tego faktu, a jeszcze bardziej z możliwości wsypania garści piasku do murów nowego przedszkola. Na koniec zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie z wszystkimi zaangażowanymi w budowę.

W miesiącu lipcu  w nowym przedszkolu powstał dach.

Przedszkole rok później 01.02.2017

Środek przedszkola w marcu 2017r.

Przedszkole w czerwcu 2017r. jest już wykończone. Na zewnątrz wygląda tak…

DSC04259 DSC04263 DSC04265 DSC04266 DSC04268 DSC04269 DSC04270 DSC04272 DSC04273 DSC04275 DSC04277 DSC04279

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

25 czerwca 2017r. nastąpiło uroczyste otwarcie nowego budynku przedszkola.

Na tę uroczystość przybyli radni gminy Gniezno, sołtysi gminy Gniezno, dyrektorzy placówek z terenu gminy Gniezno, wykonawca obiektu przedszkolnego Henryk Kaczor, mieszkańcy wsi oraz przedszkolaki i pracownicy naszego przedszkola.

Po przywitaniu szanownych gości przez panią dyrektor i przemowach gości przedszkolaki podziękowały za piękne przedszkole, tym którzy się do tego przyczynili i zaśpiewały wspólnie piosenkę.

Wówczas po uprzednim wspólnym uroczystym odliczaniu nastąpiło przecięcie wstęgi przez: wójta gminy Gniezno Włodzimierza Lemana, przewodniczącego Rady Gminy Piotra Łykowskiego, sołtysa wsi Zdziechowa Łukasza Ciesielskiego, posła na Sejm RP Krzysztofa Ostrowskiego, wicestarostę Powiatu Gnieźnieńskiego Jerzego Berlika, proboszcza parafii pw. NMP Nieustającej Pomocy w Zdziechowie ks. Pawła Gronowskiego oraz panią dyrektor przedszkola Mariolę Marek – Kornet.

Następnie ks. Paweł Gronowski poświęcił nowy budynek przedszkola. A potem wszyscy zaproszeni goście zwiedzali przedszkole.

Nasi przedszkolacy wraz z rodzicami, pracownikami i innymi mieszkańcami z okazji otwarcia przedszkola i srebrnego jubileuszu kapłaństwa ks. Pawła Gronowskiego po uroczystym przecięciu wstęgi uczestniczyli na mszy świętej w kościele w Zdziechowie. 

Atrakcją tego dnia były występy przedszkolaków po mszy św. na festynie koło kościoła. Przedszkolacy ożywili swoją energią taneczną i żywymi kolorami otoczenie.

Zapraszamy do środka:

  • sale dydaktyczne i tematyczne

DSC04252 DSC04258 DSC04257 DSC04245 DSC04244 DSC04243 DSC04240 DSC04233 DSC04232 DSC04231

 

 

 

 

 

 

 

 

  • sala gimnastyczna
  • patio
  • stołówka z kuchnią i zapleczem, łazienki
  • plac zabaw

W sierpniu 2017r. przedszkole będzie wyposażane w meble, zabawki, pomoce dydaktyczne, wszystkie sprzęty potrzebne do funkcjonowania przedszkola, by od września rozpocząć rok szkolny w nowym budynku. Zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami we wrześniu do nowego przedszkola. Są jeszcze wolne miejsca.