Chronimy się przed chorobami-Skaczące Żabki

Witajcie! We wtorek porozmawialiśmy o tym, jak możemy chronić się przed chorobami. Choroba to inaczej infekcja, czyli wirusy i bakterie w naszym organizmie. Kiedy nas atakuje to czujemy się zmęczeni, boli nas gardło, mamy katarek, niekiedy gorączkę i kaszel. Dzieci zastanowiły się: jakie zachowania sprzyjają zachorowaniu? jak mogą chronić swoje zdrowie, żeby cały czas dobrze się czuć? jak unikać chorób w każdej porze roku, czyli zimą, wiosną, latem i jesienią?  Wszyscy możemy zadbać o dobrą kondycję m.in. poprzez:

-prawidłowe odżywianie,

-higienę osobistą,

-ruch na świeżym powietrzu,

-uprawianie sportu,

-odpowiednią odzież,

-unikanie kontaktu z chorymi i szybkie leczenie infekcji.

Pojawiły się ilustracje z jedzeniem. Jak myślicie, które produkty pomagają utrzymać zdrowie?:

Poznaliśmy pracę lekarza-pediatry oraz przedmioty, które pomagają mu w wykonywaniu zawodu poprzez krótką animację.

 

Wiecie, że bakterie i wirusy są niewidoczne dla naszych oczu? Są bardzo malutkie, możemy je zobaczyć pod mikroskopem. Jak myślicie, jak według Was mogą wyglądać? A tak wyglądają naprawdę;)

 

 

Dla chętnych pojawiła się propozycja pracy pt.: „Wirusek”: