Dzień Niepodległości u Poszukiwaczy, Wynalazców, Tropicieli i Myślicieli

W naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Odzyskania Niepodległości. Z tego powodu, aby uczcić ten dzień wszystkie dzieci razem z paniami ubrały się w wizytowe stroje. Grupa p. Kamilli przedstawiła inscenizację związaną z tematem. Realizując projekt pt.” Szlachetny człowiek” grupa Poszukiwaczy przez ostatnie tygodnie przygotowywała się do uroczystego występu z okazji święta Odzyskania Niepodległości. Przedszkolacy wiedzą, że PATRIOTYZM  oznacza miłość do ojczyzny, należy szanować flagę i inne symbole narodowe.We współpracy z Panią Marią Brenk SZLACHETNI PRZEDSZKOLACY zatańczyli taniec dworski – POLONEZA, zaśpiewali piosenkę patriotyczną, recytowali wiersz, przedstawili układ taneczny z szarfami w barwach narodowych.Występ zakończył się odśpiewaniem hymnu przez wszystkich przedszkolaków. Był to bardzo wzruszający i podniosły moment. Dzieci poprzez takie wydarzenia uczą się szacunku do swojej Ojczyzny. Starsze dzieci brały również udział w zajęciach związanych z tematem Polski, jej symboliki i najważniejszych miejsc w naszym kraju.