Dzień Pizzy

Dzień Pizzy obchodzimy tradycyjnie 9 lutego, jednak w tym roku, tego dnia wszyscy mamy ferie. Dlatego grupa starszaków postanowiła przygotować pizzę w ostatnim tygodniu stycznia. Aby przygotować ciasto, potrzebowaliśmy produktów wymienionych w przepisie, wagi, aby wszystkie składniki dobrze odmierzyć oraz mikser, aby ciasto było dobrze wyrobione. Gdy ciasto rosło, przygotowaliśmy składniki na pizzę. Podsmażaliśmy, kroiliśmy, obieraliśmy i rozdrabnialiśmy, tak aby każdy z nas mógł włożyć na swoją pizzę ulubione dodatki. Kiedy ciasto było już gotowe, każdy z przedszkolaków otrzymał swoją część i mógł uformować swoją pizzę. Uformowany placek posmarowaliśmy ketchupem, ułożyliśmy dodatki i z niecierpliwością czekaliśmy, aż wszystkie pizze  się upieką. Gdy nadszedł ten upragniony moment i w całym przedszkolu pachniało ciastem i oregano starszaki z ogromnym apetytem próbowali pizzy własnego autorstwa.