Kim jest artysta? Czyli pasja do haftu krzyżykowego.

 

W ramach tygodnia  pt. „Zabawy na jesienne wieczory-Kim jest artysta?” zaprosiliśmy Panią Karolinę Ratajczak do zaprezentowania i opowiedzenia nam o swojej pasji.Pani Karolina już od 13 lat tworzy wspaniałe obrazy techniką haftu krzyżykowego. Jest to niezwykła twórczość wymagająca od artystki dużo cierpliwości , zaangażowania i czasu.Wspaniałe obrazy, które przyniosła do przedszkola cieszyły nasze oczy .Byliśmy pełni podziwu dla Pani Karoliny, gdyż największy obraz jaki stworzyła mianowicie  portret Jana  Pawła II był szyty przez  naszego gościa 8 miesięcy. Dzieci były  bardzo zaciekawione poznaną techniką.Uważnie słuchały i podziwiały obrazy Pani Karoliny.

akcesoria i narzędzia, Akcesoria i narzędzia potrzebne do haftowania – moje TOP 6

Podstawowy rzeczy potrzebne do haftowania:

  • Nici do haftowania (mulina lub kordonek)
  • Tkanina
  • Igły
  • Nożyczki i nożyce do tkanin
  • Tamborek

Dzieci w ramach tygodnia o artystach, sztuce i dziełach wybitnych kompozytorów oraz malarzy zdobyły następujące cele:

– podaje skojarzenia do słowa „artysta”,

– rysuje artystę przy pracy,

– klasyfikuje artystów do odpowiednich grup,

– odgaduje zagadki słowne związane z artystą,

rysuję artystę XXII wieku,