„Mądre Sówki odkrywają krainę wartości”.

W minionym tygodniu dzieci z najmłodszej grupy podczas zabaw odkryły tajemnicę wartości jaką jest szacunek. Poznały znaczenie tego słowa, a także nauczyły się, że  każde z nich jest inne, unikalne, jedyne w swoim rodzaju, a dzięki temu wartościowe. Wartościowy jest każdy, bo każdy ma jakieś zalety, a także wiele potrafi. Każdy w związku z tym jest godny szacunku. Przedszkolaki utrwalały zwroty grzecznościowe używane w życiu codziennym, uczyły się szacunku do siebie i pracowników przedszkola.

W kolejnym dniu dzieci bawiły się w teatr i oglądały przedstawienie „Brzydkie Kaczątko” na podstawie, którego nauczyły się, że wygląd zewnętrzny innych ludzi, ich ubranie, czy drogie zabawki nie powinny być wyłączną podstawą do ich oceny oraz że nie powinniśmy dokuczać innym, wyśmiewać się z nich czy krzywdzić w jakikolwiek sposób, ale zawsze okazywać szacunek.

Z okazji Dnia Pluszowego Misia maluszki uczyły się szacunku do zwierząt, zabawek, a także pracy rodziców, dzięki której mogą otrzymywać wymarzone upominki.

W następnym dniu przedszkolaki  uczyły się sposobów okazywania szacunku osobom starszym, poznały rolę osób starszych w rodzinie oraz potrzebę ich wspierania.

Tydzień zakończyliśmy na wesołej zabawie podczas spotkania andrzejkowego.

 

Oto krótka fotorelacja z naszych  zabaw.