OKRES PRZEDŚWIĄTECZNY U WYNALAZCÓW

Czas przedświąteczny w przedszkolu jest bardzo intensywny. Tak też było w grupie Wynalazców. Dzieci pod opieką swojej pani brały udział w realizacji projektu ” Świąteczny czar”, gdzie jednym z celów było poznawanie kultury Bożonarodzeniowej innych krajów. Zapoznały się z tradycjami w Niemczech i na Ukrainie. W naszej sali zagościł zielony gość, którego sześciolatki pięknie przystroiły w bombki i światełka, piekły wspólnie pierniczki i je lukrowały.Stworzyły kartki świąteczne dla dzieci chorych na białaczkę z osobistymi życzeniami – samodzielnie napisanymi. Wzięły udział w warsztatach świątecznych. Mogły samodzielnie wykonać bombkę, tworzyły prace plastyczne związane z nadchodzącymi świętami.Przygotowały przedstawienie Jasełkowe, które obejrzały dzieci jak i pracownicy przedszkola. Czerpały radość z otrzymanych prezentów od Mikołaja a potem od Gwiazdora. Jak co roku wspólnie spędziliśmy też czas przy Wigilijnym Stole. Był to z pewnością intensywny, ale na pewno był to ŚWIĄTECZNY CZAR.