Owocowy tydzień w grupie Rogatych Byczków

W dniu 6.10 w grupie Rogatych Byczków podsumowaliśmy „Owocowy tydzień” owocowymi szaszłykami. Zanim zabraliśmy się do tworzenia naszych kolorowych przekąsek, próbowaliśmy najpierw poznać owoce wszystkimi naszymi zmysłami. Mogliśmy dotykać, wąchać, próbować zarówno owoce z polskich sadów jak i te egzotyczne. Dowiedzieliśmy się dlaczego granat nazywa się granat mimo, że jest czerwony, rozgniatając pestki. Poznaliśmy rodzinę dobrze nam znanego arbuza – melona i próbowaliśmy soku zarówno z kwaśnej cytryny jak i cierpkiego grejpfruta. Gdy już sprawdziliśmy jak wszystkie owoce wyglądają w środku, czy da się je unieść jedną ręką oraz który owoc jest najtwardszy, przystąpiliśmy do tworzenia naszych szaszłyków. Wyglądały one tak smakowicie, że tak jak szybko pojawiły się gotowe na talerzy, tak szybko znikały w brzuchach zadowolonych przedszkolaków.