Podsumowanie minionego tygodnia 07-09.04 2021r. 馃悵PRACOWITE PSZCZ脫艁KI 馃悵

W minionym tygodniu rozmawiali艣my o gospodarstwie wiejskim. Dzieci pozna艂y codzienna prac臋 rolnika oraz jej wp艂yw na 偶ycie ludzi wykonuj膮cych inne zawody. Dowiedzialy si臋 w jakim celu hoduje si臋 zwierz臋ta, co to jest zbo偶e i co z niego si臋 produkuje. Rozwija艂y zainteresowana przyrodnicze przypominaj膮c sobie cykl rozwoju ro艣lin, zak艂ada艂y upraw臋 zi贸艂. Rozbudza艂y zainteresowania techniczne poznaj膮c maszyny wykorzystywane w gospodarstwie. Kszta艂towa艂y umiej臋tno艣ci matematyczne przez liczne zabawy z przeliczaniem na konkretach, zapisywaniem dzia艂a艅 artymetycznych, segregowanie i por贸wnywaniem liczebno艣ci zbior贸w. Utrwala艂y wiedz臋 o przemienno艣ci por roku i ich cechach charakterystycznych.聽 聽 聽 聽 聽 聽 聽 聽 聽 聽 聽 聽 聽 聽 聽 聽 聽 聽 聽