Poszukiwacze – Zwierzęta małe i duże oraz wakacje

Za nami dwa ostatnie tygodnie zajęć na odległość. W propozycjach na temat Zwierzęta duże i małe najbardziej podobało się Poszukiwaczom wykonywanie i wysyłanie zdjęć dowolnych zwierząt. Okazało się, że dzieci są prawdziwymi przyjaciółmi zwierząt. Były też plastyczne  propozycje zwierząt. Niektórym dzieciom spodobały się również techniczne prace tukanów i motyli z wyprawki przedszkolnej. Pojawiły się też odgłosy owadów, opowieści piasku o owadach, wiersze Jana Brzechwy w animowanej wersji i w formie prezentacji. Nie zabrakło też czytanej przez panią Sylwię bajki „Franklin i kółko przyrodnicze”, piosenki „Bąki z łąki”.

W temacie wakacyjnym nie zabrakło prezentacji i filmików edukacyjnych na temat bezpieczeństwa nad jeziorem, czy w górach, czytanej bajki „Kredki na wakacjach”, piosenek, ćwiczeń gimnastycznych i tańców w rytmie Zumby oraz propozycji plastycznych z arbuzem w roli głównej, talerzykami i innymi.

W tym momencie pani Sylwia chciałaby wszystkim Rodzicom podziękować za zaangażowanie, współpracę, cierpliwość, miłe słowa i wsparcie, a Dzieciom za mobilizację, pracę i uśmiechy na zdjęciach. Nauczanie zdalne było wielkim wyzwaniem, ale wspólnie podołaliśmy.  Życzę przyjemnych, zdrowych i bezpiecznych wakacji. Miejmy nadzieję, że po wakacjach wrócimy normalnie do przedszkola.