Pracowite Pszczółki 01.04 i 02.04 2020r.

Witam Was kochani .Oto zadania na 01.04 i 02.04.Poniżej link do zadań do wydrukowania.

Następnie ćwiczenia poranne, zadanie plastyczne ,propozycja wyjścia na świeże powietrze do ogrodu lub lasu, powtórka piosenki z poniedziałku i wtorku oraz porządkowanie pokoiku po zabawach dowolnych.

Pozdrawiam Was serdecznie:-)

–   Zestaw ćwiczeń porannych( dzieci z rodzicami)

Zabawa bieżna „Zajączki w ogrodzie”
Dzieci- zajączki biegają po ogrodzie.
Na hasło „Ogrodnik” chowają się- zatrzymują i robią przysiad podparty, pochylając nisko głowę.

Ćwiczenie dużych grup mięśniowych „Przenosimy skrzynie z warzywami”
Dzieci stoją w rozkroku, wykonują skłony w przód- podnoszenie ciężaru
oraz skręty w prawo i w lewo- przenoszenie ciężaru na samochody.

Zabawa z elementem równowagi „Strach na wróble”
Dzieci- wróble biegają w różnych kierunkach. Na hasło „Strach na wróble” zatrzymują się i stają na jednej nodze.

Marsz po obwodzie koła z wyklaskiwaniem rytmu

–   „Wielkanocne jajka” –  porównywanie różnego rodzaju jajek dekoracyjnych –    kraszanek, pisanek, wydmuszek.

(za pomocą komputera wspólnie z rodzicami obejrzyjcie kraszanki, pisanki i wydmuszki).

–   Zapoznanie z symboliką jaja.

W czasie świąt Wielkiej Nocy jajka są malowane i ozdabiane (pisanki). W religii katolickiej i prawosławnej jajko związane jest z motywem zmartwychwstania Chrystusa i symbolizuje nadzieję na życie wieczne

–    Spróbujcie ugotować  jajka w skórce buraków lub w łupinkach cebuli.

–   „Pisanka z układanki” –  praca plastyczna. Narysujcie kształt jajka na dużej kartce A4 ozdóbcie jajko dowolnie, następnie poprzecinajcie je na 4 części  wzdłuż  lub w szerz i złóżcie.

–   „Jajka z pianki do golenia” –    praca plastyczna.

A oto inne propozycje ozdobienia jajeczek.

–   Utrwalenie piosenki Bajkowe pisanki.

–   Wyjście na spacer do lasu lub do ogródka przy domowego wspólnie z rodzicami.

–   Zabawy dowolne w pokoiku. Czynności porządkowe na koniec dnia: porządkowanie kącika zabawek; segregowanie zabawek według ich koloru.