Pracowite Pszczółki 02.06 2020r.

Dzień dobry Drogie Dzieci:-)

Temat dnia: Jesteśmy dziećmi.

1.Praca z KP4 str 26 zadanie b-wykonanie kart pracy na temat samego siebie, dzielenie się z innymi informacjami o sobie.Następnie dzieci opowiadają o sobie rodzicom.

2.Zestaw ćwiczeń gimnastycznych.

 

  1. „Celowanie” – ćwiczenie celności. R. ustawia na środku pokoju ustawia dużą piłkę lub pusty karton. Trzy metry od niej po stoi dziecko i ma za zadanie trafić  małą piłeczką w dużą piłkę lub wrzucić ją do kartona.
  2. „Złap mnie, jeśli potrafisz” – ćwiczenie precyzji ruchów i refleksu. Dziecko staje przy ścianie. R. daje dziecku piłkę, którą dziecko ma odbić od ściany i złapać. Następnie musi wykonać dodatkowe zadanie przed złapaniem piłki, np. klasnąć, złapać się za włosy, dotknąć kolan, skrzyżować dłonie na piersiach.
  3. „Szczur” – ćwiczenie zwinności.  Jedna osoba trzyma skakankę i kręci nią dookoła własnej osi nisko nad ziemią. Dziecko przeskakuje na zmianę na prawej i lewej nodze nad kręcącą się skakanką. Ta osoba, której skakanka dotknie, wchodzi do środka koła i kręci nią w następnej rundzie .
  4. Portret-R.przygotowuje zdjęcie twarzy dziecka.Przecinamy zdjęcie na pól, tak aby widoczna była tylko połowa twarzy.Zostawiamy lewą część przeciętego zdjęcia.Przyklejamy połowę zdjęcia na białą kartkę, a druga połowę dorysowują same dzieci.
  5. Mandala matematyczna.Trudniejsze działania wykonajcie wspólnie z rodzicami.
    page1image256