Pracowite Pszczółki 08.05 2020r.

Temat dnia: Księgarnia.

– Oglądanie czasopism dziecięcych lub książek z ilustracjami. Dziecko  wskazują sobie przedmioty i wyodrębnia pierwszą głoskę z ich nazw.

Wycieczka do księgarni-moi kochani nie możemy wspólnie pojechać na wycieczkę autobusem miejskim do księgarni, ale możemy sobie wyobrazić ,że te dzieci ,które tu zobaczycie na tym filmiku to  Wy.Czyli Krzyś, Karolinka, Antosia, Nikolka, Xavierek, Igorek, Kinia, Oleńka, Filipek, Miłoszek, drugi Filipek, Szymonek, Alanek, Franek,Ignaś, Kubuś Antosia, Vaneska, Igorek, Lilianka, Martynka ,Oleńka, Aduś, Igorek, Franiu.Całuski dla Was wszystkich :*

– „W księgarni” – przeprowadzenie wywiadu z księgarzem, zwiedzanie księgarni, zapoznanie z procesem sprzedaży książek. Uzupełnienie siatki zdobytą wiedzą.

– „Jaka cena?” – wybieranie książek i oznaczanie ich cen.DZiecko wybiera sobie kilka książek z domowej biblioteczki i oznacza je ceną od 1 zł do 10 zł.

– „Na półce” – segregowanie książek wg kategorii.Możecie podzielić swoje domowe zbiory książek według kategorii czyli encyklopedie, czasopisma, książki dla dzieci.

– „Zabawa w księgarnię”– przyjmowanie ról. Przyjmujecie role księgarza czyli osoby ,która pracuje w księgarni i sprzedaje książki.Wcześniej oznaczyliście sobie książki cenami, a teraz  spróbujcie je sprzedać .Kupujący mama ,tata, siostra ,brat wybierają książkę, którą chcieliby od Was kupić, wy sprawdzacie cenę książki i prosicie tyle pieniążków ile warta jest dana książka.Rodzice sprawdzają czy, aby poprawnie wykonujecie to zadanie.Wykorzystajcie tutaj pieniążki z wyprawki.W.56

– „Tangram” – zabawa z wykorzystaniem W.48.

– „Fałsz”– zabawa rozwijająca logiczne myślenie.

Opowiedzcie członkom rodziny jakąś bajkę np. ,,O czerwonym kapturku”.Opowiadając po drodze zmyślcie coś np.że kapturek nie szedł do babci tylko do chorego smoka Wawelskiego, słuchający będzie miał za zadanie wyłapać błąd.I odwrotnie to wy wysłuchajcie opowiadanej przez mamę, tatę bajki  i krzyknijcie głośno fałsz, jeśli coś będzie się nie zgadzało w opowieści

–  Porządkowanie książek na półkach wg jednej cechy, np. grubości/wysokości.

– Zabawa z Księgą zabaw str.62-63

Karty Pracy

dzień-książki-karty-5

 

https://panimonia.pl/2020/04/22/dzien-ksiazki-film-inspiracje-karty-pracy/

 

 

Opowiadanie: