Pracowite Pszczółki 18.06 2020r.

Witam Was kochani

Temat dnia: Lato na łące.

1.Rysujemy łąkę-zajęcia plastyczne. Proszę narysujcie pastelami na kartce łąkę. Gdy skończycie proszę, aby rodzice zadali pytania dzieciom. Jak wygląda wasza łąka? Czy są tam jakieś owady? Jakie? Co znajduje się na prawdziwej łące?

2.Film o łące do obejrzenia wraz z rodzicami

3.Praca z KP4 str.34 zadanie a

4.Praca z KP4 str34 zadanie b

5.Biedronki- praca plastyczna- tworzenie biedronek z pasków papieru. Z czerwonego papieru wytnijcie koło, które będzie podstawą grzbietu biedronki oraz dużo cienkich pasków. Końcówki pasków przyklejcie do koła tak, aby środkowa część stworzyła łuk (kształt ma przypominać kłębek włóczki. Następnie wytnijcie z czarnego papieru ,buźkę i czułki. Z białego oczy, a źrenice z czarnego.

Miłego dnia:-)