Pracowite Pszczółki 27.05 2020r.

Witam Was drogie Pszczółki♥

Temat dnia: Mój tata.

1.Wesoły tata-praca z wierszem Piotra Pollaka.

WESOŁY TATA  P. Pollak

Mój tata jest niepoważny,

Ciągle się ze mnie śmieje.

Kiedy ja mówię:

Wciąż rosnę !

On mówi:

Skąd, ty malejesz !

Nie lubisz kaszy na mleku,

Zostawiasz ser i warzywa,

Więc wcale nie rośniesz, nie tyjesz,

Tylko cię wciąż ubywa !

Staniesz się taki malutki,

Że w krasnoludka się zmienisz,

Będziesz  się kąpać w akwarium

I drzemać w mojej kieszeni.

Nie pójdziesz na spacer z pieskiem,

Tylko z chomikiem lub z myszką.

Ja na to:

dobrze, tato,

jutro na obiad zjem wszystko.

Ale ty razem ze mną

Chrup marchew i sałatę,

Bo jak się zmienię w zająca,

Chcę mieć zająca tatę.

Po przeczytaniu wiersza Rodzic zadaje dziecku pytania: O czym był wiersz?Kto wystąpił w wierszu?Z czego śmiał się tata chłopca?Dlaczego chłopiec chciał, żeby tata jadł z nim marchew i sałatę?W czym chcesz naśladować swojego tatę?.

2.Słoneczko z tatą- poszerzenie słownika o przymiotniki związane z określeniem osób, technika niedokończonych zdań.Na środku kartki rysujemy słońce i zapisujemy pod nim słowo tata, następnie dzieci wraz z rodzicem szukają przymiotników i zapisują je w formie słowa wokół narysowanego na środku słoneczka.

3.Mój tata-technika niedokończonych zdań.Mój tata lubi…,Mój tata nie lubi…Ulubionym kolorem mojego taty jest…Z tatą lubię najbardziej…,Mój tata jest najwspanialszy, ponieważ…

4.Praca z KP4 str.23

5.Tata w pracy -rysowanie przez dziecko taty przy pracy.

6.Propozycje prac plastycznych-prezentów na Dzień Taty.

Tarnowskie Góry
Krawat
Z kartonu wyciąć podwójny krawat – kartkę bazę, na jednej stronie zrobić odciski palcami zanurzonymi w farbie, zaczekać aż farba wyschnie, wstążkę o szerokości około 1-1,5 cm przepleść przez krawat, krawat skleić. Napisać litery na wyciętych z kartonu kwadratach przykleić na odwrotną stronę kartki Jeśli dziecko potrafi pisać samo wykona napis. Dziecku nie piszącemu można napisać poszczególne litery napisu żeby mogło je odwzorować, albo napisać mu litry na kwadratach i instruować na bieżąco, w jakiej kolejności ma je przyklejać. Do krawata można dodać spinkę – małą klamerkę z sercem.
Tarnowskie Góry
Kolorowy kwiatek
Dłoń i każdy palec pomalować innym kolorem farby, zrobić odcisk i zaczekać aż farba wyschnie, domalować łodygę i liście, łodygę lub liście można wyciąć z kartonu lub pianki w arkuszach. Jeśli dziecko potrafi pisać może zrobić jakiś napis. Dziecku nie piszącemu można napisać poszczególne litery napisu żeby mogło je odwzorować, albo napisać mu litry na kwadratach i instruować na bieżąco, w jakiej kolejności ma je przyklejać. W przypadku niemowlaka zamiast rączki można odcisnąć stopę, dalej postępować tak samo jak w przypadku odcisku ręki.
Tarnowskie Góry
Kaktus w doniczce
Wyciąć kartkę bazę, pomadować dłoń zieloną farbą (można użyć kilku odcieni), odcisnąć dłoń na kartce, zaczekać aż farba wyschnie, palcem pomalowanym farbą nad każdym palcem zrobić odcisk (można użyć jeden farby do wszystkich odcisków lub różnych kolorów), namalować naczynie, w którym rośnie kaktus, można je też wyciąć i przykleić – starsze dziecko może wyciąć samo, młodszemu najlepiej je wyciąć i dać do przyklejenia. Jeśli dziecko potrafi pisać może zrobić jakiś napis. Dziecku nie piszącemu można napisać poszczególne litery napisu żeby mogło je odwzorować, albo napisać mu litry na kwadratach i instruować na bieżąco, w jakiej kolejności ma je przyklejać.
page1image256

7.Głoski-zabawa w tworzenie słów.Rysowanie obiektów ,które zaczynają się głoską t lub a -kształtowanie słuchu fonemowego.Układanie wyrazu tata-synteza słuchowa.Układanie narysowanych obrazków tak ,aby powstał  wyraz TATA.

Ściskam Was mocno.

Pani Natalia