Pracowite Pszczółki 28.04 2020r.

Temat dnia: Miasta Polski.

1.Stacyjkowo. Podróż po Polsce.Dziś będziemy podróżować po Polsce.Podróż zaczyna się w górach, a kończy nad morzem.W każdej miejscowości będziecie mieli do wykonania zadania.Poniżej pocztówki z miast Polski wraz z wyrazami do czytania globalnego.

Miasta polski

Zakopane-zabawa ruchowa.Inscenizowanie ruchem wspinania się na wysoką górę-ruchy naprzemienne rąk i nóg.Unoszenie wysoko kolan.Po dotarciu na szczyt budowanie szczytu z klocków na czas, kto szybciej.

Kraków-„Smok”-zabawa z wykorzystaniem tangramu z W.48.DZiecko układa z figur geometrycznych smoka wg. własnego pomysłu.

Warszawa-puzzle układanie obrazka. Dziecki składają obrazek z części .Rodzice przecinają obrazek na 4 części następnie dzieci układają puzzle z wizerunkiem  miejsca Łazienek Królewskich.

Łazienki królewskie

Poznań-wysłuchanie legendy o koziołkach.

Toruń-Pierniki-zabawa plastyczna.Dziecko wycina od szablonu pierniki, wycina je ,ozdabia wg.własnego pomysłu.Następnie przelicza, dodaje ,odejmuje wspólnie z rodzicami.

pierniki

Gdańsk-„Wypływanie z portu”-zabawa manipulacyjna .Umieszczenie w plastikowej butelce kawałków korka, styropianu i nalewanie wody.Dziecko tak manipuluje butelką, aby okręt wypłynął do portu czyli szyjki butelki.

Polskie miasta-praca z KP4 str .11 zadanie: a

Legenda o syrence-Pojawi się jutro na Państwa grupowym messengerze.

Wycieczka po Warszawie

Propozycja pracy plastycznej-techniką  płaskiego origami z kółek.