Projekt Bohater Tygodnia u🐝 Pracowitych Pszczółek

„BOHATER TYGODNIA”

Bohater Tygodnia- to projekt, którego celem nadrzędnym jest wdrażanie dzieci do życia społecznego. Zaletą jest nabywanie wzorowych zachowań .
Ważnym środkiem wychowawczym jest wywołanie silnych, pozytywnych przeżyć oraz nagroda
w postaci wyróżnienia i pochwały.

Projekt edukacyjny, który polega na poświęceniu szczególnej uwagi wybranemu dziecku
z grupy.
W ciągu tygodnia Bohater za pomocą zdjęć i osobistych przedmiotów opowiada coś o sobie.
Najważniejszym celem projektu jest to, aby dziecko zwróciło uwagę na wszystkich swoich kolegów i koleżanki. Przedszkolaki uczą się dzielenia swoimi rzeczami i okazywania sympatii innym.
Dzięki Projektowi dzieci czują się w pełni członkami grupy, uczą się obdarzać uwagą innych, zacieśniają więzi rodzinne, a współpraca rodziców, dziadków, rodzeństwa z oddziałem przedszkolnym staje się efektywniejsza.
Projekt „Bohater Tygodnia” to działania przeprowadzane we współpracy z rodzicami po to, aby każde dziecko w grupie poczuło się ważne i wyjątkowe.