Projekt czytelniczy

Nasze przedszkole od października br.bierze udział w Narodo9wym Projekcie Czytelniczym w ramach którego wiele się wydarzyło w naszej placówce.Przy współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną dzieci mogły spotkać się z pisarką – autorką książek dla dzieci p. Elżbietą Śnieżkowską – Bielak. Mogły również brać udział w zajęciach zorganizowanych przez bibliotekę. W projekt zostali zaangażowani rodzice. Mieli możliwość i z dużym zaangażowaniem czytać przedszkolakom bajki. Została nawiązana wspólpraca ze szkołą. Uczniowie z klas 4-8 czytali dzieciom wiersze naszych polskich wieszczów.Został zorganizowany konkurs plastyczny pt. ” Moralny bohater w bajkach dla dzieci”. Wzięło w nim udział dużo chętnych dzieci wraz ze swoimi rodzicami. Prace przedstawiały bohaterów nowych jak i starych opowieści. Ważnym elementem projektu były uzyskane fundusze na zakup książek do przedszkolnej biblioteczki na kwotę 3000 zł. Dzięki temu została ona odświeżona o nowe ciekawe opowieści.Wszystkim zaangażowanym w projekt dziękujemy. Dzięki temu wiemy, że realizacja jego miała sens i przyniosła planowane rezultaty. DZIĘKUJEMY.