Projekt „Drzewo to życie” u Zdobywców

W grupie Zdobywców w październiku realizowany był projekt edukacyjny „Drzewo to życie”. Rozpoczął go dzień drzewa, kiedy to dzieci wsadziły drzewo na placu zabaw i poznały jego budowę. Zmontowaliśmy z części drzewo i  przypieczętowaliśmy dłońmi zielonymi od farby tworząc jego koronę. Poznaliśmy też różne rodzaje drzew. Stworzyliśmy kodeks małego ekologa. Dzieci otrzymały też dyplomy Przyjaciela Drzewa. Byliśmy w parku, gdzie wszystkimi zmysłąmi badaliśmy drzewa, obejrzeliśmy drzewa liściaste i iglaste i nazbieraliśmy mnóstwo liści. A z liści tworzyliśmy obrazy i bukiety. Przedszkolaki dowiedziały się też, co powstaje z drzew, W ramach projektu odwiedziliśmy Bibliotekę Publiczną, w której dzieci rozwiązywały zagadki i otrzymały jabłka w prezencie. Dzieci wraz z paniami w ramach projektu przygotowały przedstawienie, o którym mowa w kolejnym poście .