Rodzina i Dzień Dziecka u Poszukiwaczy

Poszukiwacze w ostatnim czasie świętowali Dzień Dziecka, Dzień Matki, ale także omawiali temat rodziny. Przedszkolaki miały do wyboru wiele piosenek, by wybrać i zaśpiewać swoim Mamom. Wykonywały też laurki i kwiatki dla ukochanych Mam. Można było narysować swoją rodzinę, a w katrach powstały piękne portrety Mamy i Taty. Poszukiwacze oglądali też prezentacje i bajkę o poszczególnych członkach rodziny. Dla chętnych dzieci była zabawa z cyframi, w której można było zmierzyć swój wzrost, jednocześnie poznając cyfry. Nawiązując do Dnia Matki pani Sylwia przeczytała i nagrała dzieciom bajki: „Miodunka” wraz z pięknymi ilustracjami i „Dobranoc mały misiu” z udziałem tej silnej, troskliwej, mądrej i czułej bohaterki, jaką jest Matka.

Z okazji Dnia Dziecka Poszukiwacze mogli powspominać  w postaci zdjęć wysłanych przez panią Sylwię czas spędzony w przedszkolu w tej grupie, ale także w grupie Maluszków, by zobaczyć, jak urośli. Sprawiło to dzieciom i rodzicom wiele radości. Oglądając filmiki z cyklu reportaży „Dzieci Świata” Marzeny Figiel i prezentacje, przedszkolaki mogły poznać życie dzieci w różnych krańcach świata i dowiedzieć się trochę o tych państwach. Pani Sylwia czytała i nagrała opowiadanie wraz ze zdjęciami dziewczynki z Wietnamu „Lien z Zatoki Ha Long”, by  poznać, jak wygląda jej życie, zabawa i miejsce, w którym mieszka. Przedszkolaki w kartach pracy w ciekawy sposób rysowali informacje o sobie, a w prezentacji dla chętnych z ćwiczeniami grafomotorycznymi poznawali zabawy i domy dzieci z różnych części świata. Poszukiwacze zapoznali się też z prawami dziecka na podstawie prezentacji „Dzieciaki Korczaka” oraz prezentacji w postaci znanych bajek. Można było posłuchać piosenki i bajki o przyjaźni. Była też gimnastyka na świeżym powietrzu oraz zabawa matematyczna w postaci układania największej liczby cyfr i liter z zapałek. Frajdę sprawiły Poszukiwaczom odbijanie własnych dłoni w farbie. Miało to być mentalne łączenie się ze sobą i pokazanie, że wszyscy chociaż inni jesteśmy równi. Pani Sylwia bardzo serdecznie dziękuje Rodzicom za współpracę i serdeczność, a Dzieciom za zaangażowanie, miłe słowa i uśmiechy.