SENSOPLASTYKA.JOGURTOWE FARBY.

Sensoplastyka jest marką zajęć rozwojowych dla dzieci w każdym wieku. Wpływa na stymulację zmysłów: wzroku, słuchu, dotyku, węchu i smaku poprzez wykorzystanie bezpiecznych produktów spożywczych. W trakcie zajęć dzieci doświadczają ciekawych zjawisk łączenia produktów różnej faktury, mieszają je, przelewają, przesypują  i kreatywnie brudzą się. Sensoplastyka jest twórczą zabawą, która wspiera na drodze rozwoju osobistego, jest radością, wpływa na optymalny rozwój całego organizmu. Stymulując receptory wpływamy na rozwój połączeń nerwowych w mózgu. Im jest ich więcej tym „łatwiej” nam się myśli, tym sprawniej przebiegają wszelkie procesy analizy i syntezy w umyśle zarówno małego dziecka jak i osób dorosłych.  Sensoplastyczne jogurtowe farby do jedzenia zrobiły furorę w grupie Pracowitych Pszczółek.Stworzyliśmy z nich  oraz  liści, które odbijaliśmy na kartce jesienne drzewa.Zabawy było co nie miara.Zresztą zobaczcie sami :-).