skaczące żabki 16.06.2020

Witam kochani

„Kolory” – piosenka na powitanie https://www.youtube.com/watch?v=owzja2wW8Nk

Proszę rodziców o przeczytanie opowiadania

„Czym podróżować” Dorota Kossakowska

Ola, Karol i Basia chodzą do jednego przedszkola i są przyjaciółmi. Kiedy są w domu często spotykają się, żeby wspólnie się pobawić. Zbliża się lato. Już teraz planują co będą robić na wakacjach. Wspominają też wakacje z ubiegłego roku. Ola cały tydzień spędziła u babci w Kołobrzegu. Miło wspomina zabawy na plaży i zbieranie muszelek. Pamięta też, że bardzo zmęczyła ją podróż. Tata był kierowcą samochodu, a podróż trwała długo. Kilka razy podczas podróży robili przystanki, aby odpocząć. Ola z radością powitała babcię po sześciu godzinach jazdy samochodem. Karol wybrał się do wujka, który mieszka w górach. Wspólnie z rodzicami i bratem podróżowali pociągiem. Pociąg jechał bardzo szybko. Karol podziwiał przez okno piękne widoki. Wygodne siedzenia i dużo miejsca sprawiły, że Karol nie był zmęczony. Podróż minęła szybko i przyjemnie. Basia była z rodzicami w Grecji. Chociaż to daleko, jej podróż trwała najkrócej. Basia podróżowała samolotem, a widoki podziwiała z góry. Tegoroczne wakacje przyjaciele spędzą razem. Ich rodzice też się przyjaźnią i postanowili wspólnie wyjechać na Mazury. Dzieciaki cieszą się, że będą razem odpoczywać. Martwią się tylko tym, czy pogoda dopisze, bo przecież kąpiele w jeziorze w słoneczny dzień są najwspanialsze.

Pytania do treści opowiadania: 

Jak mają na imię przyjaciele, o których usłyszeliście w opowiadaniu?

 • Gdzie Ola spędziła wakacje? Jak tam dotarła?
 • Gdzie na wypoczynek wybrał się Karol? Jak tam dojechał?
 • Gdzie na wakacje pojechała Basia? Jak tam dotarła?
 • Podróż, którym pojazdem była najkrótsza?
 • Która podróż była bardzo męcząca?
 • Przedszkolaki, podróżowaliście już pociągiem albo samolotem? Jeśli tak, która podróż bardziej się wam podobała? Opowiedzcie o tym.

 

Zapraszam do wysłuchania piosenki i wykonania pracy plastycznej

https://www.youtube.com/watch?v=tlCH6BFEISg

Propozycja pracy plastycznej „mały samochodzik” bo nim jednak chyba najczęściej podróżujemy:)

Potrzebować będziemy:  czerwoną farbę,  pędzel

 • papierowy talerzyk,
 • żółty i czarny arkusz papieru z bloku technicznego,
 • nożyczki,
 • klej.
 • Jak wykonać samochodzik?
 1. Papierowy talerzyk przecinamy na pół.
 2. Malujemy go czerwoną farbą i czekamy aż będzie całkowicie suchy.
 3. Jak farba już wyschnie, wycinamy z czarnego papieru dwa koła (większe), a z żółtego dwa mniejsze.
 4. Żółte kółeczko wklejamy do środka czarnego tworząc piękne koło samochodu.
 5. Z żółtego papieru wycinamy jeszcze dwa prostokąty, które będą oknami naszego samochodu. Na koniec wszystko przyklejamy na pomalowany talerzyk i … Gotowe!

Miłej zabawy,

Agnieszka Piechnik