” Skaczące żabki” 27.04.2020

Dzień dobry moi drodzy, dzień dobry Rodzice!

Rozpoczynamy tydzień, który jest niezwykle ważny dla wszystkich Polaków. A dlaczego? Otóż w tym tygodniu będziemy obchodzić ważne święta narodowe – 1 maja, w piątek, obchodzimy Święto Pracy, 2 maja Święto Flagi, a 3 maja Święto Konstytucji 3 Maja. W związku z tym, w tym tygodniu nasze zabawy będą dotyczyły naszej ojczyzny. Symbole narodowe Polski, stolica naszego kraju,– po zabawach przygotowanych na ten tydzień już nic nie będzie dla Was zagadką. Zaczynajmy!

Zapraszam więc Was, do obejrzenia krótkiego  filmiku, z którego  wszystkiego się dowiecie. Poniżej link . Proszę   obejrzyjcie  film  uważnie. Spróbujcie odpowiedzieć na pytania  dla  Was  przygotowane  Powodzenia

https://www.youtube.com/watch?time_continue=91&v=DCwEJ9tHt5c&feature=emb_logo

Oto  pytania  do  filmu ”Symbole narodowe.”

  1. Jakie mamy symbole narodowe ?
  2. Jak wygląda godło Polski?
  3. Skąd wziął się na  godle Polski orzeł na  czerwonym tle ?
  4. Co było pierwsza stolica  Polski i skąd się wzięła  nazwa  ?
  5. Jakie kolory widnieją na fladze Polski?

Spróbujcie podzielić ( wyklaskać, tupać,) na sylaby słowa: Polska, flaga, godło, hymn .

Propozycja pracy plastycznej

Miłej zabawy,

Pozdrawiam, Agnieszka Piechnik