skaczące żabki 4.06.2020

Witam serdecznie

Czy wiecie, że oprócz praw, dzieci mają również obowiązki?

„Nasze obowiązki” – swobodna rozmowa z dzieckiem kierowana pytaniami: Co to są obowiązki? Kto w naszym domu ma obowiązki? Czy dzieci mają obowiązki?

Ustalenie z dzieckiem, że odkładanie zabawek, po zabawie to jest dobry i potrzebny obowiązek dla dzieci.

Posłuchajcie piosenki, o tym co dzieje się w Waszych pokojach po zabawie:

Podczas wypełniania codziennego obowiązku sprzątania zabawek może przyda wam się taki wierszyk nauczcie się go na pamięć i powtarzajcie codzienne

Na porządek sposób mam,

lalki tu, klocki tam.

Jest to sposób doskonały,

Kłaść je tam, gdzie wcześniej stały.

Skacząca piłka– Zabawa z wykorzystaniem lusterka- dziecko w lusterku obserwuje, jak układa się język w wymowie głoski l, a jak w wymowie a, naśladuje skaczącą piłkę, powtarzając zgłoskę „la”)

Mała Ala piłkę ma.

Piłka skacze: la, la, la, La, la, la.

Ala Ani piłkę da. Piłka skoczy: la, la, la, La, la, la.

Ładnie fika piłka ta. Piłka tańczy: la, la, la, La, la, la.

Piłkę łapie mała Ala. Piłka skacze: la, la, la, la, La, la, la, la.

Czy ktoś wdzięku więcej ma od tej piłki: la, la, la? La, la, la.

„ Zabawa”- ćwiczenia spostrzegawczości i pamięci wzrokowej

Różnice

Kolorowe baloniki– połącz kropki , pokoloruj pierwszy balon na żółto, trzeci na niebiesko, drugi na czerwono, wskaż najkrótszy najdłuższy sznurek.

baloniki

Najmniejszy, największy

W miarę możliwości proszę wydrukować obrazki , dziecko może je rozciąć  a następnie ułożyć od najmniejszego do największego lub odwrotnie, lub poprosić o wskazanie wg polecenia np.: pokaz najmniejszego misa, największa rakietę , a teraz trochę mniejszą rakietę, itd

najmniejszy, najwiekszy

Dobrej zabawy ! Do jutra!

Pozdrawiam, Pani Agnieszka