skaczące żabki 9.06.2020

Witajcie kochani, dziś będziemy rozmawiali o zwierzętach egzotycznych, czyli takich które nie mieszkają w naszym otoczeniu. Swoje naturalne środowisko mają daleko poza granicami Polski -w różnych częściach świata. Jednakże można zobaczyć takie zwierzęta udając się na wycieczkę do ZOO

Przygotowałam dla Was ilustracje wybranych zwierząt egzotycznych, spróbujcie je nazwać. Podzielcie nazwy zwierząt na sylaby . Powodzenia!

 

Król lew

 Kochane „Żabki” w ramach zajęć plastycznych zapraszam Was do wyczarowania króla zwierząt – lwa. Potrzebujemy do tego:

żółtej i białej kartki z bloku A4,

  • pomarańczowej lub brązowej farby,
  • widelec,
  • brązowy i czarny pisak,
  • klej,
  • nożyczki.
  • Na żółtej kartce rysujemy koło – głowę lwa. Następnie maczamy widelec w farbie i odbijamy go wokół głowy, tak aby powstała nam piękna grzywa (pomarańczowa, brązowa lub jak macie ochotę może być dwukolorowa). Z białego papieru wycinamy oczy i przyklejamy je na głowę. Dorysowujemy brakujące elementy – źrenice, nosek, buzie i piegi. Gotowe!

Oczywiście to jest moja propozycja, może macie ochotę stworzyć własnego lwa w inny sposób. Chętnie zobaczę .

Miłej zabawy, pozdrawiam

Pani Agnieszka