Teatrzyki dzieci w ramach programu „Mali odkrywcy- Mali artyści”

W ramach realizacji programu własnego p. Sylwii Jabłońskiej „Edukacja artystyczna w wychowaniu przedszkolnym Mali Odkrywcy – Mali Artyści ” dzieci z grupy Poszukiwaczy przygotowywały scenki do swoich teatrzyków.

Program ten kładzie nacisk na aktywizowanie dzieci, ma inspirować do działań twórczych i wyzwalania dziecięcej wyobraźni. W grudniu przygotowywaliśmy tańce w Jasełkach, które były wyrazem dziecięcej ekspresji ruchowej i wyzwalały wiele radości wśród dzieci.

Tym razem, w drugim tygodniu lutego Poszukiwacze przygotowywali z balonów swoich ulubionych bohaterów z bajek, a następnie przedstawiali w parach lub w trójkach scenki z nimi. Przedszkolaki świetnie się przy tym bawili i sami odkrywali swoje talenty, często komediowe.  Zaprosiliśmy też dzieci z grupy Wynalazców na nasze teatrzyki. Było bardzo sympatycznie i wesoło. W innym dniu Poszukiwacze przebierali się w stroje z gazet, przygotowane z pomocą pań, by do muzyki A. Vivaldiego Cztery pory roku „Zima” improwizować ruch i taniec. Improwizacje te wywołały wiele radości i dużo śmiechu u dzieci.