TYDZIEŃ DINOZAURÓW

Tydzień Dinozaurów był obfity w atrakcje i zdobywanie wiedzy na temat PREHISTORII. W grupach MYŚLICIELI i TROPICIELI było wiele wydarzeń z tym związanych. Dzieci poznały historię tych wielkich stworzeń jak żyły, jakie były. Starsze dzieci poznały historię człowieka pierwotnego. Jak wykonywał rysunki naskalne, obejrzały na ten temat krótki film.Potem wspólnie wykonały farby w oparciu o naturalne składniki i stworzyły własne rysunki. Wspólnie z p. zbudowały jaskinię. Utworzyły również stanowisko paleontologiczne, gdzie zamieniały się w badaczy skamielin.W grupie myślicieli dzieci wykonały wielką makietę krainy dinozaurów. Poznały co to było wielkie zlodowacenie, same wydobywały dinozaury z lodu. Dowiedziały się ,że te olbrzymie stwory wykluwały się z jaj. Tydzień przyniósł wiele wrażeń,wiedzy i radości Małym Odkrywcom.