W świecie muzyki – Poszukiwacze

W tygodniu poświęconym muzyce Poszukiwacze poznawali instrumenty muzyczne, różne rodzaje muzyki, słuchali orkiestry symfonicznej, fragmentu opery „Jezioro Łabędzie” i innych utworów muzyki klasycznej i współczesnej czy utworów z „Krainy Lodu” i „Piratów z Karaibów” wykonanych przez orkiestrę w filharmonii. Dzieci wykonywały różne instrumenty muzyczne wykorzystując różne dostępne w domu materiały. Nagrywały dźwięki wydawane nie tylko przez wykonane instrumenty, ale też inne przedmioty. Poszukiwacze tańczyli zumbę do „Sofii” Alvaro Soler, bawili się metodą aktywnego słuchania muzyki Batii Strauss czy brali udział w zabawach muzyczno-tanecznych „Sałatka owocowa” i kilku innych. Były oczywiście piosenki i bajki od „Lekcji muzyki”, poprzez bajkę muzyczną „Kubuś Puchatek” i na czytanej przez panią Sylwię „Basia i taniec” kończąc. Pani Sylwia bardzo dziękuje za współpracę z Dziećmi i Rodzicami. Niektóre dzieci wzięły udział w naszej akcji dla ptaków „Daj się napić, bądź człowiek” organizowanej przez panią Kasię i akcji p. Moniki z życzeniami po angielsku od dzieci z okazji Dnia Mamy. Dziękujemy za zaangażowanie.