WARSZTATY KOCHAJMY PSZCZOŁY CZĘŚĆ I

W DNIU 08.10. 2019R.  DZIECI Z GRUPY SKACZĄCE ŻABKI, PRACOWITE PSZCZÓŁKI I PRZYJACIELE MISIA USZATKA ROZPOCZEŁY PIERWSZY WARSZTAT Z CYKLU „KOCHAJMY PSZCZOŁY”.TYTUŁ PIERWSZEGO WARSZTATU TO KOCHAJMY PSZCZOŁY! -CZY TO MOŻLIWE?

Celem warsztatów przyrodniczych jest kształtowanie proekologicznej postawy, dzieci i młodzieży, zwiększanie ich wrażliwości na piękno otaczającej nas przyrody oraz uzmysławianie jak bardzo nasze życie związane jest z pszczołami.

Dziś niemalże każdego dnia z różnych źródeł docierają do nas informacje o masowym wymieraniu pszczół. Na rzecz ich ochrony organizowanych jest wiele akcji społecznych, które pozytywnie wpływają na zwiększenie świadomości w tym zakresie. Ponieważ szerzenie wiedzy na temat pszczół jest potrzebne nie tylko na poziomie ogólnokrajowym, proponujemy byśmy wszyscy przyłączyli się do akcji ratowania pszczół edukując nasze dzieci i młodzież w ich przedszkolach i szkołach.

Na pierwszych warsztatach pt.Kochajmy pszczoły!-czy to możliwe? dzieci dowiedziały się od jak dawna pszczoły istnieją na naszej planecie, kto jest kim w ulu i jakie zadania są mu powierzone, jak należy zachować się gdy w pobliżu nas znajdzie się pszczoła, jak usunąć żądło i czym posmarować miejsce po użądleniu i po co pszczołą grzebienie.

Dzieci z niecierpliwością czekają na kolejne warsztatowe spotkanie  z cyklu „Kochamy Pszczoły”.