Wielkanocne kurki-grupa Skaczące Żabki

W środę Żabki zaczęły dzień śpiewaną animacją o Świętach Wielkiej Nocy. Porozmawiały o zwyczajach świątecznych, jakie panują u każdego w domu.

Rodzice otrzymali zadanie specjalne – przeczytanie swoim pociechom bajki logopedycznej, która ma na celu ćwiczenie buzi i języka w celu usprawnienia mowy dzieci.

Bajka logopedyczna o Wielkanocy:

Trwają przygotowania do Świąt. Pan Języczek postanawia upiec ciasto. Do miski (dziecko robi z języka „miskę” – przód i boki języka unosi ku górze, tak by na środku powstało wgłębienie) wsypuje mąkę i cukier, dodaje masło (dziecko wysuwa język z buzi, a potem go chowa, przesuwając nim po górnej wardze, górnych zębach i podniebieniu). Rozbija jajka (dziecko szeroko buzię, uderza czubkiem języka w jedno miejsce na podniebieniu). Wszystkie składniki miesza (obraca językiem w buzi). Ciasto już się upiekło. Następnie Pan Języczek maluje jaja – wkłada je do kubeczków z barwnikami (przesuwa język po górnych zębach i podniebieniu) i rysuje na jajach wzorki – kropki (dziecko dotyka językiem różnych miejsc na podniebieniu) i kreski (dziecko porusza językiem na boki). Cieszy się pan Języczek (uśmiechamy się szeroko, nie pokazując zębów), bo może już świętować. (Zabawy logopedyczne na cztery pory roku. Scenariusze do zajęć grupowych dla dzieci w wieku przedszkolnym Dorota Krupa i Jolanta Pszczółka, Oficyna Wydawnicza „Impuls”, 2010)

Dla chętnych pojawiła się propozycja pracy plastycznej pt.: „Wielkanocne kurki”