Wigilia w Przedszkolu w Oborze

W środę, 21.12.2022 nasze przedszkolaki oczekiwały na przyjście Gwiazdora i uroczysty obiad wigilijny. Tego dnia, wszyscy byli ubrani bardzo elegancko. Po śniadaniu bawiliśmy się i poznawaliśmy tradycje wigilijne oraz sprawdzaliśmy naszą znajomość potraw wigilijnych. Śpiewając kolędy czekaliśmy na naszego gościa. Gdy tylko Gwiazdor, a właściwie św. Biskup Mikołaj pojawił się w drzwiach radości było co nie miara. Po odśpiewaniu piosenki dla naszego gościa, każde dziecko otrzymało wyczekiwany prezent. Żegnając biskupa piosenką wszystkie dzieci przytuliły  św. Mikołaja zapraszając go do przedszkola w przyszłym roku. Gdy już wszyscy rozpakowali swoje prezenty, rozpoczęliśmy przygotowania do wigilijnego obiadu. Obiad wigilijny rozpoczęliśmy od złożenia sobie życzeń, a następnie zabraliśmy się do kosztowania wigilijnych potraw m. in. barszczu, ryby i pierogów. Wesołych Świąt!