Wizyta Pana Policjanta

Wizyta Pana Policjanta w Pyszczynie

09.09 2019 r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z panem sierż. Bartoszem Wojciechowskim z Komisariatu Policji w Gnieźnie z wydziału drogowego. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu.Pan policjant, w formie praktycznej, przypomniał podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Następnie wytłumaczył jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Policjant poinformował i zademonstrował dzieciom również, w jaki sposób należy się zachowywać podczas ataku psa. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa.Pan Policjant pokazał również dzieciom wóz policyjny. Dzieci mogły zajrzeć do środka wozu oraz posłuchać wycia syreny policyjnej. Nasz Gość jako ciekawostkę pokazał dzieciom jak wygląda mandat, który panowie policjanci wystawiają za przekroczenie prędkości lub inne uchybienie. Na zakończenie wizyty przedszkolaki wręczyły Panu Policjantowi podziękowanie i zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie.To była niezwykła lekcja o bezpieczeństwie, która naszym przedszkolakom długo pozostanie w pamięci.

Jeszcze raz dziękujemy Panu sierż. Bartoszowi Wojciechowskiemu za wizytę w naszym przedszkolu.