Wizyta Poszukiwaczy w Stajni Lider

Dnia 17 września przedszkolacy z grupy „Poszukiwacze” wraz z opiekunami  i rodzicami udali się do stadniny „LIDER” aby rozwijać swoje umiejętności związane z poznawaniem świata zwierząt-KONI.

Wycieczka rozpoczęła się przeglądem stanu technicznego autokaru  a następnie  udaliśmy się na miejsce docelowe gdzie czekali na nas Pani Bilge i Pan Mateusz, którzy oprowadzili nas po stajni. Dzieci miały możliwość nakarmić konie i kucyki a także dowiedzieć się do czego służy  min. siodło, strzemiona, popręgi, ogłowia itp. Dzieci doskonale wiedzą, że konie to wyjątkowo mądre stworzenia a w sporcie pełnią przede wszystkim rolę wiernego partnera. Były przejażdżki bryczką, wyścigi , nauka jazdy konnej, pokazy sztuczek a także wspaniałe, integracyjne zabawy ruchowe na świeżym powietrzu zakończone ogniskiem i pyszną kiełbaską. To był miły, aktywnie  spędzony dzień.