Wycieczka do Zdziechowy

Tuż przed długim weekendem majowym nasze przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Przedszkola w Zdziechowie. Już o 8 rano wyruszyliśmy na przystanek autobusowy i oczekiwaliśmy na autokar, który miał zabrać nas do Zdziechowy. Po kilkunastu minutach podróży autokarem byliśmy na miejscu. Od razu poszliśmy na śniadanie do przedszkolnej stołówki, gdzie mieliśmy możliwość sami komponować sobie kanapki. Następnie czekały na nas przemiłe Panie w Bibliotece Gminnej, która znajduje się w pobliskiej szkole podstawowej. Tam, mogliśmy nie tylko zobaczyć, jak wygląda biblioteka, ale także porozmawiać o Polsce, naszych symbolach narodowych i o polskich legendach. Po zajęciach w bibliotece i drugim śniadaniu w przedszkolu, nasze starszaki wystawiły dla przedszkolaków ze Zdziechowy przedstawienie pt.: Legenda o Smoku Wawelskim. Czas wolny przed obiadem spędziliśmy szalejąc na patio. Zabawy było co nie miara! Ostatnim punktem naszej wycieczki był obiad. Tu każde dziecko samo nalewa sobie zupę i nakłada drugie danie. Być może to właśnie sprawiło, że nasze przedszkolaki jadły zieloną zupę krem, aż im się uszy trzęsły. Najedzeni, wybawieni
i uśmiechnięci wróciliśmy do naszego przedszkola.