Wynalazcy – Wrażenia i uczucia

W minionym tygodniu Wynalazcy wraz z członkami rodzin i panią Pauliną omawiali bardzo ważny temat, a mianowicie wrażenia, uczucie i emocje. Dzieci dowiedziały się, że nie ma złych emocji, są tylko nieprzyjemne. Wszystko co czujemy, zarówno strach, smutek czy złość mówią nam coś o sobie, czego nam brakuje, czego potrzebujemy. Dzieci bardzo chętnie wzięły udział w wyzwaniu „Zgadnij co czuję?”. Publikując zdjęcia na naszej grupie społecznościowej oglądaliśmy nasze miny i zgadywaliśmy co może czuć dana osoba. Dzieci wykonały też bardzo ważne zadanie, które (jak twierdzą rodzice przyniosło efekt) – pozbyły się swoich strachów. Dzieci wykonały tzw. czarne jamy, w których umieściły rysunki tego, czego się boją. A następnie niszczyły to na potęgę: zgniatały, darły, cięły, zakopywały a nawet paliły. i w ten sposób uporały się z własnymi strachami.