„Żabki w kosmosie”

Minione tygodnie w naszym przedszkolu upłynął pod hasłem „Nie jesteśmy sami w kosmosie”. Dzieci dowiedziały się, że nasza planeta to Ziemia. Krąży ona po orbicie dookoła słońca.  Ziemię otacza atmosfera – ochronna powłoka- składająca się z mieszaniny gazów, zwanych – powietrzem. Powyżej atmosfery znajduje się kosmos, czyli przestrzeń z księżycem, słońcem, gwiazdami i innymi ciałami niebieskimi. Dzieci wzbogaciły swoją wiedzę na temat planet, ich nazw, wielkości oraz ich kolejności w Układzie Słonecznym.

Dowiedziały się również, że człowiek odbywający podróż w kosmosie to kosmonauta, który ma specjalny kombinezon. Do lotu zaś służy mu rakieta, albo inaczej statek kosmiczny. Dzieci doszły do wniosku, że ludzie, którzy chcą lecieć w kosmos muszą być zdrowi, odpowiednio przeszkoleni i sprawni. Nie czekając długo, a mając na uwadze nowy zawód przedszkolaki z najmłodszej grupy przebrały się w stroje gimnastyczne i udały się na „Kosmiczną gimnastykę”. Dzieci rozwijały ogólną sprawność ruchową wykorzystując do tego różne przybory gimnastyczne.