🎄”Magiczne Święta”🎄 – Skaczące Żabki

Projekt „Magiczne Święta” wzmocnił edukację postaw szlachetności i kultu tradycji dzieci. Przybliżył wiadomości związane z przygotowaniami oraz obchodzeniem Świąt Bożego Narodzenia.
Dzieci wysłuchały historii o Świętym Biskupie z Miry, który teraz kojarzy się z popularnym Mikołajem.
Ogłoszony został konkurs plastyczny pt. „Najpiękniejsza bombka”.
Zaczęliśmy przygotowania do występu jasełkowego oraz omówiliśmy jak wygląda atmosfera Świąt, po czym możemy ją poznać i jak się wtedy czujemy?
Powstały ręcznie robione ozdoby choinkowe. Sala zaczęła nabierać prawdziwie świątecznego klimatu.
Rozpoczęliśmy również warsztaty zdobienia drewnianych choinek oraz dowiedzieliśmy się skąd pochodzą pierniki i jak powstają?
Zapoznaliśmy się z zasadami zachowania podczas posiłków, symbolami i potrawami wigilijnymi. Wśród wielu prac plastycznych powstały kartki świąteczne z życzeniami dla rodzin. Zwieńczeniem projektu był występ jasełkowy oraz uroczysty obiad wigilijny.

edf