Dbamy o naszą planetę – Wynalazcy

W ostatnim tygodniu Wynalazcy z ogromnym zaangażowaniem realizowali temat Dbamy o naszą planetę.
Nie tylko wzięły liczny udział w akcji sprzątania świata zbierając śmieci wokół swoich domów, ale także posegregowały je.(zdjęcia poście Wspólna akcja sprzątania świata z okazji Dnia Ziemi ).
Dzieci wykonały także eksperyment z kapiącą wodą. Sprawdzały ile wody potrafi wykapać przez 2 godziny i obliczały ile wody zmarnowałby kapiący przez całą dobę kran.
Wiele radości sprawiło im zadanie „Coś z niczego”. Z przedmiotów pozornie zużytych powstały nowe zabawki i ozdoby.
Ekoprzyjaciel, którego dzieci znalazły w swoich teczkach pomagał przypomnieć sobie lub poćwiczyć wiązanie sznurowadeł.
Po tak pracowitym i owocnym tygodniu przyszedł czas na odpoczynek. Co niektórzy korzystali z pięknej pogody i idealnie posprzątanego otoczenia.