Mali ekolodzy – Poszukiwacze

Poszukiwacze w tym tygodniu okazali się prawdziwymi ekologami. Z okazji Dnia Ziemi przygotowali oprócz kart pracy prace plastyczne naszej kuli ziemskiej na różne ciekawe sposoby. Były też do wyboru propozycje prac, które powstały z surowców wykorzystywanych do recyklingu: gąsienice z wytłoczek od jajek, motyle z butelek plastikowych czy obrazek krokusa ze styropianową tacką. Największym zainteresowaniem cieszyła się gąsienica z wytłoczek, ale niektóre dzieci miały też swoje pomysły np. na żółwia albo motyla z różnych materiałów. Wszystkie  dzieci razem z panią Sylwią w nagraniu mogły odlecieć w kosmos rakietą w postaci krzesła lub kartonu i poznać naszą planetę, na której tyle się dzieje i można usłyszeć różne odgłosy. Poszukiwacze mogli też zamienić się w inne planety krążące wokół Słońca w piosence „W układzie słonecznym” albo zrobić tor przeszkód z orbitami. A przepis na ziemskie ciasteczka okazał się do zrealizowania i zjedzenia oczywiście. Nie zabrakło oczywiście czytanych bajeczek dla dzieci.

Poszukiwacze włączyli się do wspólnej akcji sprzątania świata z okazji Dnia Ziemi obchodzonego 23 kwietnia razem z innymi grupami z przedszkola (zdjęcia w poście Wspólna akcja sprzątania z okazji Dnia Ziemi). Pomimo tego, że nie mogliśmy spotkać się w przedszkolu i popracować, to udało się to każdemu przy swoim domu, ogródku, pokoju, czy poboczach niedaleko domu. Dziękujemy bardzo wszystkim za włączenie się do tej akcji. Niektóre dzieci nazbierały trochę mniszka lekarskiego do zrobienia miodu. Gratulujemy pomysłów. Potem przyszedł oczywiście czas na zasłużony odpoczynek.