Tydzień z dinozaurami i czasami dawnymi u Wynalazców i Poszukiwaczy

Z okazji Dnia Dinozaura dzieci z grupy Wynalazców wraz z pomocą pań stworzyły wspaniałą makietę dinozaurów z wulkanem i roślinnością. Dzieci poznawały cechy charakterystyczne wybranych gatunków, klasyfikowały i przeliczały. Poszukiwacze natomiast stworzyli plakaty na temat wybranych dinozaurów, na których była pokazana budowa dinozaurów, jak żyły i czym się żywiły. Brali też udział w eksperymencie z erupcją domowego wulkanu przy użyciu wody, octu, sody i barwnika. Poszukiwacze na swojej sali w ramach tematu „W dawnych czasach” omawiali też temat ludzi pierwotnych i mieli przygotowaną przez panie jaskinię, w której mogli pisać językiem obrazkowym. W podziale na grupy utworzyli też historyjki obrazkowe niczym prawdziwi jaskiniowcy. Poznawali powstawanie minerałów, takich jak sól, węgiel, bursztyn. Projektowali swoje kopalnie.

Wspólnie dwie grupy oglądały filmy edukacyjne o życiu i teoriach wyginięcia dinozaurów. Bawili też się w paleontologów szukając „skamielin” dinozaurów oraz w archeologów, by stworzyć rysunki naskalne zostawiając informacje o naszym życiu dla odległych naszych pokoleń.