Projekt cyfrowy u Wynalazców „W przyjaźni z komputerem”

W lutym w grupie Wynalazców realizowany był autorski projekt cyfrowy pani Pauliny Zamiatowskiej „W przyjaźni z komputerem”. Projekt zakładał poznanie budowy komputera i obsługi podstawowych programów. Dzieci wspólnie z paniami ustaliły zasady korzystania z nowo powstałego kącika informatycznego, w którym znalazły się 3 komputery. Poznały program Word i Paint. Uczyły się rysować i pisać na komputerze. Poznały szczegółową budowę komputera stacjonarnego i laptopa, porównywały rodzaje myszek i klawiatur. Wykonały też wiele prac plastycznych, które w ostatni dzień projektu mogły stworzyć własnego laptopa (pulpit z plikami, mysz z masy solnej i sam laptop). W ostatnim dniu na zajęcia przybyła pani wicedyrektor, która była pod ogromnym wrażeniem wiadomości zdobytych przez dzieci oraz niesamowitą cierpliwością, którą musiały się wykazać czekając na swoją kolej, by popracować na komputerze. Siatka wiedzy, którą dzieci razem z paniami stworzyły na samym początku projektu (kartki białe) oraz wiedza, która poszerzała się każdego dnia (kartki niebieskie) pokazały wyraźnie, jak wiele informacji i umiejętności zdobyły dzieci dzięki temu projektowi.