Dzień Niepodległości w przedszkolu w Pyszczynie

Dziś w naszym przedszkolu obchodziliśmy Święto Niepodległości.

 

  Z tej okazji wszystkie grupy uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla nas – Polaków dzień. Głównym celem zajęć było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji.

   Dzieci z wszystkich grup przedszkolnych w odświętnych ubraniach i pięknych kotylionach wspólnie uczciły to ważne święto. Starsze dzieci rozpoczęły świętowanie  od przypomnienia historii powstania naszego kraju. Wspólnie odsłuchały legendy o Lechu, Czechu i Rusie oraz pierwszej stolicy Polski – Gnieźnie. Maluszki zdobywały nowe wiadomości, a pozostałe przedszkolaki utrwalały wcześniej zdobyte wiadomości na temat Święta Niepodległości. Wszyscy wykazali się wiedzą na temat naszego kraju i jego symboli narodowych, podczas rozwiązywania różnych zadań. Nie obyło się bez wspólnych śpiewów piosenek i  tańców. Dumnie, przyjmując właściwą postawę „na baczność”, odśpiewały też hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego” oraz hymn naszego przedszkola

   Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”.

  Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach przedszkolaki od najmłodszych lat uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.