DZIEN ZIEMI ,,Mądre Sówki”

Dnia 22.04.2021 r. obchodziliśmy ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI. Z tej okazji Sówki przypomniały sobie, jak nazywa się nasza planeta, jaki ma kształt i dlaczego dbanie o nią jest tak ważne zarówno dla ludzi,  zwierząt, jak i roślin. W tym dniu podczas zabaw towarzyszyli nam przyjaciele z Gangu Fajniaków, dzięki którym dzieci dowiedziały się co  to jest recykling oraz jak należy oszczędzać wodę. Segregowaliśmy papier do odpowiedniego pojemnika i utrwalaliśmy poznane dotąd kolory. Były zabawy taneczne w parach oraz grupowe z Fajniakami. Wykonaliśmy pracę plastyczną – planetę Ziemię, a na koniec każdy przedszkolak otrzymał pamiątkowy medal Przyjaciela Ziemi. Zdjęcia upamiętniające ten dzień znajdują się poniżej.