Język angielski dla przedszkolaków od Pana Tomka

Colour the picture – pokoloruj obrazek (w załączniku)

 

Słówka do nauki w tym tygodniu:wiosna-kolorowanka-malowanka.jpg

 

Flower – kwiat ( flałer)

 

Garden – ogród ( gardyn)

Sun – słoneczko ( san)

 

Grass – trawa ( gras)

 

Spring – wiosna (spryng)

 

Jakie znasz kolory w języku angielskim?

Jaki to kolor green?…………………………………………………………

orange?…………………………………………………………………………

purple?……………………………………………………………………………

red?……………………………………………………………………………

blue?…………………………………………………………………

 

 

Spring is here (na YouTube) – piosenka

Drogie dzieci!!!

Wielkimi krokami zbliża się WIOSNA. Z tej okazji chciałabym, abyśmy nauczyli się piosenki w języku angielskim

pt. „Spring is here”.

Zabawy po angielsku dla przedszkolaka

1. Touch Green

Potrzebne będą: przedmioty codziennego użytku w różnych kolorach.

To prosta gra na poznanie kolorów. Mówimy “touch’” i podajemy konkretny kolor (np. “green”) a zadaniem dziecka jest znalezienie przedmiotu w wymienionym przez nas kolorze. Zabawę możemy modyfikować w dowolny sposób używając innych kategorii, np. kształtów (np. “touch something round”) lub części ciała (np. “touch your belly”).

 

2. Twister

Potrzebne będą: gra Twister lub (do samodzielnego wykonania gry) plansza ze strzałką (szablony można znaleźć w internecie, można też wykorzystać tarczę zegara do nauki godzin), cerata lub folia, kolorowe markery do rysowania pól na macie.

Znana gra towarzyska może być bardzo pomocna w nauce języka angielskiego – zwłaszcza, że angażuje w zabawę całe ciało. A to dzieci lubią najbardziej! Można tę grę wykorzystać do nauki kolorów, czyli grać tak jak w klasycznego twistera, podając jedynie nazwy losowanych pól po angielsku (np. “Right hand on the yellow. Left foot on the blue”). Ale możemy również pod poszczególnymi kolorami na macie poukrywać obrazki (lub proste zagadki), które dzieci odkrywają w czasie zabawy. Możemy je poprzyklejać do pól na macie grzbietami do góry lub wykonać grę twister samodzielnie od samego początku. Świetna zabawa dla całej rodziny gwarantowana!

 

3. Body parts

Potrzebne będą: własne ciało, ewentualnie przylepne karteczki.

Uczymy się części ciała poprzez zabawę, dotykając ich u siebie
i wypowiadając zdanie (np. “That’s my nose”). Zachęcamy do tego dziecko. Możemy to robić, posiłkując się piosenkami, dostępnymi w Internecie.  

Następnie wprowadzamy karteczki (dla starszych dzieci), na których są wypisane różne części ciała po angielsku. Przylepiamy je do dziecka,
a potem dziecko przylepia je do nas. Ale najlepszy moment zabawy, to ten, gdy celowo popełniamy błędy. Pokazujemy ucho, mówiąc “That’s my bum”. Wówczas dziecko, prawdopodobnie zwijając się ze śmiechu, poprawia nas “No! That’s your ear!”.

 

Zachęcam także do skorzystania z piosenek w języku angielskim.

Życzę udanej zabawy.

 

Tomasz Gniazdowski