Koszyczek wielkanocny – grupa Skaczące Żabki

Nasza grupa od początku tygodnia dzielnie przygotowuje się z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych. W poniedziałek oglądaliśmy ilustracje ciast oraz potraw i symboli znajdujących się w koszyczku wielkanocnym, gdzie nie może zabraknąć jajek, szynki, chlebka, baranka z masła, babeczki, kiełbasy oraz przypraw i ozdób w postaci gałązek bukszpanu.

 

Dzieci zaśpiewały piosenkę pt. „Pisanki”, która świetnie oddaje nastrój tego tygodnia.

 

 

Dla chętnych zadaniem było zrobienie masy solnej z rodzicami, uformowanie jej na wzór mazurka-ciasta i stworzenie z masy ozdób oraz po wyschnięciu pomalowanie. Przepis na masę solną: 1 szklanka mąki, 1 szklanka soli i ok.0,5 szklanki wody. Dzieci wykazały się świetnymi pomysłami w wykonaniu tej pracy i nie tylko;)